Od czego zależą ceny metali oddawanych na złom?
Sprzedaż różnego rodzaju metali do skupów złomu jest coraz bardziej popularna. Procedura nie jest skomplikowana, a transakcja korzystna dla obu stron. Jednak nie w każdym skupie złomu otrzyma się taką samą kwotę za dany metal. Wiele czynników wpływa na obecne ceny złomu, m in.: rodzaj metalu, lokalizacja skupu, popyt na dany surowiec i stopień jego przydatności.
Jakie metale zazwyczaj skupują złomowiska?
Skupy złomu z reguły kupują różne rodzaje metali kolorowych, takie jak: brąz, ołów, cynk, miedź, aluminium, mosiądz, czy stal niemagnetyczną. Wiele zależy od konkretnych reguł przyjętych przez dane złomowisko. Dotyczy to także postaci surowca, jego stanu i rozmiaru. Z metali kolorowych wykonuje się wiele przedmiotów. Najczęściej do skupów złomu trafiają puszki, stalowe rury, felgi aluminiowe, kable, przewody, czy metalowe nakrętki. Niektóre złomowiska przyjmują przedmioty zależnie od zapotrzebowania. Nie jest to regułą, ale zdecydowanie wpływa na cenę danego surowca. Przed oddaniem metali na złom, warto zapoznać się z ofertami lokalnych skupów złomu.
Co wpływa na ceny metali w skupach złomu?
Ceny metali mogą się różnić nie tylko zależnie od danego skupu złomu, ale też od rodzaju surowca i kilku innych czynników. Metale takie jak cynk, czy miedź, są nie raz znacznie droższe od innych rodzajów. Wpływa na to podaż i popyt na dany surowiec. Oprócz samego rodzaju materiału liczy się jego forma. Wyższą cenę otrzyma się za felgi aluminiowe, niż za wykonane z tego samego materiału puszki. Wartość sprzedawanego surowca można podnieść poprzez oczyszczenie go z różnych zanieczyszczeń przed oddaniem do skupu. Stan, w jakim znajduje się dany przedmiot, również wpływa na kwotę, którą otrzyma się na złomowisku. Warto zapoznać się z obecnymi cenami metali, które ulegają regularnym zmianom.